Umman Vizesi

Umman Vizesi Almak Zor Mu?

Umman Kapı Vizesi Var Mı?

Umman Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Umman Vizesi Nasıl Alınır?

Umman Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Umman Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Umman vizesi işlemlerinin temel basamaklarına açıklık getirmesi amacıyla hazırladığımız yazımızı dikkatinize sunuyoruz. Resmi adıyla Umman Sultanlığı’na seyahat edecek umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri 14 güne kadarki kalışları için kapıda vize alabilirler.

Oman’a seyahat planı bulunan hususi (yeşil), hizmet (gri) ve diplomatik pasaport sahibi vatandaşlarımız ise 90 güne kadarki kalışlar için vizeden muaftır.

Umman Kapı Vizesi Var Mı?

Umman’a seyahat planı bulunan başvuru sahiplerinin sıkça sordukları sorulardan biri de Umman sınır kapısında vize alınıp alınmayacağıdır. Umman’a yapılan turistik, ticari, kültürel, aile ziyareti, fuar katılımı amaçlı seyahatlerde 14 güne kadarki kalışlar için kapıda vize uygulaması vardır.

Umman Vizesi Almak Zor Mu?

Umman vize işlemleriyle ilgili izlenmesi gereken başvuru adımları doğru ve dikkatli takip edildiğinde Umman vizesi kolay alınabilmektedir.

Umman’a vize almak için Umman vize başvurunuzu konsolosluğa şahsen gitmeden alanında deneyimli bir vize acentesi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Oman online e visa başvuru formu, Umman vize başvuru prosedürleri, konsolosluktaki işlemlerin takibinin sağlanması konusunda alanında tecrübeli bir vize danışmanlık şirketinden hizmet almanız yararınıza olacaktır.

Umman vize sisteminde elektronik vize işleyişine geçişin ardından Umman vize işlemlerinin bir parça hızlandığı ve Umman vizesi almanın kolaylaştığı söylenebilir.

Umman vize başvurunuzun gidiş amacınıza uygun vize türü tercih edilerek yapılması, başvuru evraklarınızın eksiksiz beyan edilmesi ve geçerli pasaport bilgilerinizin doğru biçimde sunulması durumunda Umman’a vize almakta zorlanmayacaksınız.

Umman Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Umman vize başvuruları Umman İstanbul Başkonsolosluğu veya Umman Ankara Büyükelçiliği’ne direk olarak yapılamaz. Türkiye’den yapılan Umman e vize başvuruları için alanında donanımlı bir vize danışmanlık şirketinden hizmet almanızı tavsiye ederiz. Umman elektronik vize başvurusu Umman Konsolosluğu’nun belirlediği kriterlere bağlı olarak Umman devletinin Royal Oman Police (Oman Kraliyet Polisi) yapılmaktadır. Umman e vize başvurusu bu servisin elektronik vize sistemi üzerinden online ortamda yapılmaktadır.

Mail adresiniz üzerinden açılacak hesapla birlikte Umman Konsolosluğu’nun talep ettiği bilgiler eksiksiz ve doğru biçimde doldurulmalı, istenen evraklar beyan edilmelidir. Umman e vize başvurularında tüm ödemeler online olarak yapılmaktadır.

Umman Vizesi Nasıl Alınır?

Umman vize başvuruları Umman İstanbul Başkonsolosluğu veya Umman Ankara Büyükelçiliği’ne direk olarak yapılamaz. Türkiye’den yapılan Umman e vize başvuruları için alanında donanımlı bir vize danışmanlık şirketinden hizmet almanızı tavsiye ederiz. Umman elektronik vize başvurusu Umman Konsolosluğu’nun belirlediği kriterlere bağlı olarak Umman Göçmenlik Ofisi’nin elektronik vize sistemi üzerinden online ortamda yapılmaktadır.

Umman Konsolosluğu’nun talep ettiği bilgiler eksiksiz ve doğru biçimde doldurulmalı, istenen evraklar beyan edilmelidir. Umman e vize başvurularında tüm ödemeler online olarak yapılmaktadır.

Umman vize başvuru prosedürleri kendine has bazı özgünlükler içerir. Umman vizesi daha önce yalnızca Umman Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru evrakları fiziken teslim edilerek alınırken 2022-2023 yılı itibariyle Umman elektronik vize uygulaması geçerlidir. Umman e-vize başvuruları online vize portalı üzerinden çevrimiçi olarak yapılmak durumundadır. Umman online vize portalı başvurunuzu çevrimiçi olarak göndermenize yardımcı olacaktır.

Umman e-vize başvurusu sırasında beyan ettiğiniz evraklar ve bilgilerin doğruluğundan emin olup gerekli kontrolleri yaptıktan sonra başvurunuzu onaylayın.

Umman e-vizesi başvuru sonrası tarafınıza e-posta adresinize iletilecektir. Umman Konsolosluğu’nun ek evrak ve bilgilendirmeleriyle karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle mail adresinizi sürekli kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Umman Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Umman vize başvuru formu Umman Konsolosluğu’nun belirlediği kriterlere bağlı olarak Umman Kraliyet Polisi’nin elektronik vize sistemi üzerinden online ortamda doldurulmalıdır.

Umman e-vize başvuru formu İngilizce karakterler kullanılarak eksiksiz ve doğru biçimde doldurulmalı, istenen evraklar beyan edilmelidir. Umman e vize başvurularında tüm ödemeler online olarak yapılmaktadır.

Umman Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Umman vize başvurularında konsolosluğa ibraz edilmesi gereken evraklar mutlaka gidiş amacınıza uygun olarak beyan edilmelidir. Umman elektronik vize başvurusu tamamen online ortamda yürütülür. Umman e vize başvurusu için nihai kararı Umman Sultanlığı’nın İçişleri’ne bağlı polis departmanı vermektedir. Umman vizesi için gerekli evraklar seyahat amacınıza göre değişiklik gösterir. Umman vize başvuruları evrakları fiziken herhangi bir makama teslim edilmeyeceği için bilgisayarınızda dosyalamanız yeterli olacaktır. Evrakların okunur ve çözünürlüğü yüksek biçimde scan edilmesi tavsiye edilir.

Umman vizesi için gerekli belgelerin taranmış hallerinin hazır bulundurulması yeterli olacaktır.

Umman Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

*Umman Vize İşlem Ücreti Ödeme Dekontu

*Pasaport: Seyahatin dönüş tarihinden itibaren 6 ay geçerliliği bulunmalıdır

* Türkiye’de çalışan veya ikamet eden yabancı uyruklu pasaport sahipleri başvurularında oturum veya çalışma kartlarının fotokopisini sunmalıdırlar

*Son 6 ay içinde çekilmiş, beyaz fon üzerine çekilmiş vesikalık fotoğraf (Scan edilmelidir)

*Turistik başvurular için otel rezervasyonu: Umman’da kalacağınız otelden alınmış rezervasyonu dosyanıza eklemelisiniz. Otel rezervasyonunuzun seyahatiniz başlangıç ve bitiş tarihi ile uyumlu ve konfirmeli olması gerekmektedir.

*Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu

*Umman ticari başvuruları için Umman’dan davet eden şirketin antetli kağıdına yazılmış ticari davet mektubu

 Umman Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Umman’a ticari amaçla seyahat planı bulunan başvuru sahipleri konsolosluğun ticari vize başvuru kriterlerine uymak durumundadırlar.

*Umman Vize İşlem Ücreti Ödeme Dekontu

*Pasaport: Seyahatin dönüş tarihinden itibaren 6 ay geçerliliği bulunmalıdır

* Türkiye’de çalışan veya ikamet eden yabancı uyruklu pasaport sahipleri başvurularında oturum veya çalışma kartlarının fotokopisini sunmalıdırlar

*Son 6 ay içinde çekilmiş, beyaz fon üzerine çekilmiş vesikalık fotoğraf (Scan edilmelidir)

*Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu

*Umman ticari vize başvuruları için Umman’dan davet eden şirketin antetli kağıdına yazılmış ticari davet mektubu

* Umman’daki şirketten ticari davetiyenin mail yoluyla gelmesi yeterlidir

Umman Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Umman’a turistik amaçlı seyahat planları için yapılacak vize başvuruları Umman online vize portalı üzerinden yürütülebilir.

-Pasaport (En az 6 ay geçerliliğe sahip olmalıdır)

-Türkiye’de çalışan veya ikamet eden yabancı uyruklu pasaport sahipleri başvurularında oturum veya çalışma kartlarının fotokopisini sunmalıdırlar

-2 adet biometrik fotoğraf (Beyaz zeminde çekilmiş, 4cm x 5,5 cm ölçülerinde ve güncel)

-Gidiş dönüş uçak rezervasyonu

-Turistik başvurular için otel rezervasyonu: Umman’da kalacağınız otelden alınmış rezervasyonu dosyanıza eklemelisiniz. Otel rezervasyonunuzun seyahatiniz başlangıç ve bitiş tarihi ile uyumlu ve konfirmeli olması gerekmektedir.

Umman Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

*Pasaport (En az 6 ay geçerliliğe sahip olmalıdır)

* Türkiye’de çalışan veya ikamet eden yabancı uyruklu pasaport sahipleri başvurularında oturum veya çalışma kartlarının fotokopisini sunmalıdırlar

*2 adet biometrik fotoğraf (Beyaz zeminde çekilmiş, 4cm x 5,5 cm ölçülerinde ve güncel)

*  Gidiş dönüş uçak rezervasyonu
*Umman aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi alacaksanız Umman’dan imzalı davet yazısı ve davet eden Umman vatandaşının veya oturum sahibinin kimliği gerekmektedir.

Umman e-vize başvurularında eksik veya yanlış evrakla yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

Umman Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Umman e vize başvurularının ortalama sonuçlanma süresi 2-5 işgünüdür. Umman Sultanlığı Polis Departmanı’nın çalışma yoğunluğuna göre bu sürenin bir miktar daha uzaması bazı dönemlerde mümkündür. Bazı durumlarda Umman e vize başvuruları daha kısa sürelerde sonuçlanabilmektedir. Onaylanan Oman e- vizesi tarafınıza e-posta yoluyla iletilir.

 Umman Vizesi Danışmanlık – Servis Ücretleri

Umman vize başvurularınız hakkında kurumumuzdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Bu durumda Umman vize işlemleriyle tüm süreç şirketimizin yönlendirmesi ve kontrolünde yürüyecektir. Umman vizesi için gerekli evraklar, Umman vize ücretleri ve acente servis bedeli hakkında gerekli bilgileri tarafımıza mail yoluyla veya telefonla ulaşarak edinebilirsiniz.

Umman Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.