Türkmenistan Vizesi

Türkmenistan Vizesi

Türkmenistan’a seyahat etmek isteyen umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımız, vizeye tabidir. Hizmet, hususi ve diplomatik pasaport sahibi vatandaşlarımız vizeden muaf olmakla birlikte, davet edilmek ve pasaport bilgileri ilgili Türkmen makamlarına önceden bildirilmek kaydıyla ülkeye kabul edilmektedir.

Türkmenistan turistik vizesi için gerekli evraklar

Türkmenistan’a turistik, ticari ve aile ziyareti amaçlı seyahatleriniz için yapacağınız vize başvurularında davetiyesiz bir vize başvurusu yapmak mümkün değildir.

Vize prosedürlerinde katı bir işleyişe sahip olan Türkmenistan Cumhuriyeti, Türkmenistan Devleti Göçmenlik Servisi (State Migration Service of Turkmenistan) onaylı resmi davetiyenin aslı veya fotokopisinin sunulmasını istemektedir.Bu belge Türkmenistan’daki tüzel veya özel kişi tarafından vize başvuru sahibi için Türkmen Göç Servisi’nden temin edilmelidir.

Bu davetiyenin temin edilmesi durumunda başkent Aşkabat’taki havalimanında vize işlemlerinizi tamamlayarak ülkeye giriş yapabilir veya Türkmenistan Konsolosluğu’na başvurarak vizenizi alabilirsiniz.

 

Türkmenistan vizesi için gerekli evraklar

Türkmenistan Devleti Göç Servisi’nden (State Migration Service of Turkmenistan) alınan resmi davetiyenin orijinal belgesi veya fotokopisi

  • Pasaportun orijinali ve renkli fotokopisi
  • 2 adet 3×4 resim,
  • Vize başvuru forumu

Türkmenistan İstanbul Başkonsolosluğu

TEL: +90 (212) 662 02 21/22/23

FAX: +90 (212) 662 02 24

E-MAIL: stambulconstm2@gmail.com

ADRES: İstanbul, Gazi Evrenos Cad. Baharistan Sok. №13, Yeşilköy