Gabon Turistik Vizesi

Gabon turistik vizesi başvuru evrakları mutlaka gidiş amacınıza uygun olarak beyan edilmelidir. Gabon turistik e vize başvurusu tamamen online ortamda yürütülür. Gabon Ankara Büyükelçiliği’nin yetki alanındaki Gabon e vize başvurusu için nihai kararı Gabon Göçmenlik Ofisi (Immigration Office) vermektedir.

Gabon turistik vizesi için gerekli evrakları fiziken herhangi bir makama teslim edilmeyeceği için bilgisayarınızda dosyalamanız yeterli olacaktır. Evrakların okunur ve çözünürlüğü yüksek biçimde scan edilmesi tavsiye edilir.

Gabon turistik vizesi nasıl alınır?

Gabon turistik vize başvurunuzu konsolosluğa şahsen gitmeden alanında deneyimli bir vize acentesi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Gabon online vize başvuru formu, Gabon vize başvuru prosedürleri, konsolosluktaki işlemlerin takibinin sağlanması konusunda alanında tecrübeli bir vize danışmanlık şirketinden hizmet almanız yararınıza olacaktır.

Gabon vize sisteminde elektronik vize işleyişine geçişin ardından Gabon turistik vize işlemlerinin bir parça hızlandığı ve Gabon turistik vizesi almanın kolaylaştığı söylenebilir. Vize başvurunuzun gidiş amacınıza uygun vize türü tercih edilerek yapılması, başvuru evraklarınızın eksiksiz beyan edilmesi ve geçerli pasaport bilgilerinizin doğru biçimde sunulması durumunda Gabon vizesi almakta zorlanmayacaksınız.

Gabon’a turistik vize için gereken evraklar

*Gabon’a Online Vize Başvuru Formu (Eksiksiz doldurulup onaylanmalıdır)

*Pasaport (Seyahatin dönüş tarihinden itibaren 9 ay geçerliliği bulunmalıdır)

*Son 6 ay içinde çekilmiş beyaz fon üzerine 3,5cmX4,5cm ölçülerinde vesikalık fotoğraf (Taranması yeterlidir)

*Nüfus cüzdanı fotokopisi  (Taranması yeterlidir)

*Turistik başvurular için otel rezervasyonu: Gabon’da kalacağınız otelden alınmış rezervasyonu dosyanıza eklemelisiniz. Otel rezervasyonunuzun seyahatiniz başlangıç ve bitiş tarihi ile uyumlu ve konfirmeli olması gerekmektedir.

Dönüş uçak bileti rezervasyonu (Üzerinde uçuş numarası, inilecek havalimanı ve ad-soyad görünmelidir)

 Gabon turistik e-vize başvurusu nasıl yapılır?

1-Gabon turistik vize kategorisini belirleyin. Gabon turistik e-vize başvurusu yapmadan önce Gabon vizesi için gerekli evrakları temin edip bilgisayarınızın masa üzerinde dosyalayın.

2-Maksimum 250 KB büyüklüğünde ve beyaz fon üzerine çekilmiş olması gereken Gabonae-vize fotoğrafınızı jpg formatında hazırlayın.

3- Gabon online vize portalına giriş yapıp aktif kullandığınız bir e-posta adresi üzerinden hesap oluşturup e-vize başvurunuza başlayın.

5-Gaboa e-vize başvurusu sırasında beyan ettiğiniz evraklar ve bilgilerin doğruluğundan emin olup gerekli kontrolleri yaptıktan sonra başvurunuzu onaylayın.

6-Gabon e-vizesi başvuru sonrası tarafınıza açmış olduğunuz hesapta kullandığınız e-posta adresinize iletilecektir.

 Gabon turistik vizesi kaç günde çıkar?

Gabon turistik e-vize başvuruları ortalama 2-5 işgünü içerisinde sonuçlanmaktadır. Gabon Göçmenlik Ofisi’nin çalışma yoğunluğunun az olduğu dönemlerde Gabon vize işlem süresi daha da azalabilir.