Dubai vizesi kaç günde çıkar?

Dubai e vize başvurusu nasıl yapılır?

Dubai e vize başvuru evrakları nelerdir?

Dubai vize süresi nedir?

Online Dubai vize başvurusu

 

Türkiye’den vize talebinin yoğun olduğu ülkelerin başında gelen Birleşik Arap Emirlikleri’ne (United Arab Emirates) seyahat planı bulunan vatandaşlarımız çeşitli vize uygulamalarına tabidirler. Ayrıca Türkiye’de ikamet veya çalışma izni bulunan ve Dubai vize uygulamasına tabi olan yabancı pasaport sahipleri de Dubai vizesi almak durumundadırlar. Bu yazımızda sizler için 2020 Dubai vize işlemlerine dair konsolosluk işleyişi, Dubai vize başvuru evrakları, Dubai e vize başvurusu ve Dubai vize işlemlerinin sonuçlanma sürelerini detaylı olarak dikkatinize sunduk.

Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahatler için alınacak vize her ne kadar Dubai vizesi olarak adlandırılsa da Dubai, Arap Yarımadası’nda Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan yedi emirlikten birisi ve en çok bilinenidir. Ülkemizden Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) çeşitli amaçlarla yapılan seyahatlerde en çok ziyaret edilen Emirlik’in Dubai olması nedeniyle bu ülkeye alınacak vizenin ismi de Dubai vizesi olarak nitelendirilmiştir.

Emirliğin yönetim biçimini ve kapladığı tüm alanı ifade eden Dubai Emirliği’nden; Dubai Kenti tanımlaması ile ayırt edilir.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Abu Dabi, Dubai, Acman, Füceyre, Resü’l-Hayme, Şarika ve Ummül-Kayveyn emirliklerinden oluşur. 7 Emirlik’e seyahatleriniz için Dubai vizesi almanız yeterlidir.

 

Dubai vize istiyor mu?

Evet. Dubai’ye seyahat planı bulunan bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi vatandaşlarımız maksimum 90 güne kadarki kalışları için vize almak zorundadırlar. Yeşil, gri ve diplomatik pasaport sahipleri ise 90 güne kadarki kalışlar için vize uygulamalarından muaftırlar. Gri pasaport sahibi vatandaşlarımızın Dubai’ye girişleri sırasında kurum izin yazılarını göstermeleri istenebilir.

Pek çok başvuru sahibinin sıklıkla sorduğu soru Dubai’ye kapı vizesi olup olmadığıdır. Dubai’ye kısa süreli seyahatleriniz için kapı vizesi uygulaması mevcut değildir ve sınırda herhangi bir vize işlemi yapılmamaktadır.

 

Dubai vize başvurumu nereye yapmalıyım?

Dubai’ye kısa süreli turistik, ticari, konferans ve aile ziyareti amacıyla gerçekleştirilecek seyahatleriniz için vize başvurunuzu Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) İstanbul Başkonsolosluğu, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Ankara Büyükelçiliği ve Dubai Göçmenlik Ofisi’ne direk olarak yapamazsınız. Türkiye’den yapılan Dubai vize başvuruları akredite ve yetkili turizm seyahat acenteleri aracılığıyla online kabul edilmektedir. Bu nedenle bilgilendirmeleri kuvvetli ve Dubai vize işlemleri konusunda donanımlı bir turizm seyahat acentesinden vize danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ederiz. Diğer yandan Dubai’ye seyahat edeceğiniz havayolu şirketi de Dubai vize işlemlerinizi gerçekleştirebilir. Seyahatiniz öncesinde havayolu şirketinden bilgi alıp vize işlemlerine ilişkin herhangi bir hizmet verip vermediklerini sorabilirsiniz.

 

Dubai elektronik (E) vize başvurusu

Dubai vizesi almak için izlenmesi gereken Dubai online vize başvuru prosedürleri hayli kolay ve basittir. Dubai vize başvurularındaki en büyük kolaylık vize başvuru için herhangi bir başvuru merkezine gitmek zorunda olmayıp tüm işlemlerin online olarak gerçekleştirilebilmesidir.

Dubai vizesi pasaportunuza basılmaz ve Dubai (BAE) Göçmenlik Ofisi’nin onayı sonrası başvuru sahiplerine pdf formatında gönderilir.

Dubai vize başvurularının sonuçlanma süreleri ortalama olarak 2-3 işgünüdür. BAE Göçmenlik Ofisi’nin çalışma yoğunluğuna göre bu süreler daha da uzayabilir veya kısalabilir. Çoğu durumda Dubai vize işlemleriniz 24 saat içerisinde sonuçlanıp Dubai E vizeniz tarafınıza teslim edilir.

Dubai’ye acil seyahat planı başvuru başvuru sahipleri vize başvuru sonuçlanma sürelerini dikkat almalıdırlar. Dubai Göçmenlik Ofisi’nin Cuma ve Cumartesi günleri tatil olduğunu dikkate alarak seyahat planlarınızı ve vize başvurunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.

 

Dubai vize başvuru evrakları

Dubai e vize başvurularında talep edilen evraklarınızı vize başvurunuz için hizmet aldığınız yetkili turizm seyahat acentesine mail ortamından iletebilirsiniz. Dubai E Vize başvurunuz için gerekli evraklar şöyledir:

1-En az 6 ay geçerliliği olan pasaportunuzun fotoğraflı kısmının renkli scan edilmiş hali

2- Yabancı pasaport sahipleri için ikamet veya çalışma izninin renkli scan edilmiş hali

3-Varsa gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu

4-Dubai vize ödemesi dekontu

 

Dubai vize süresi ve türleri

Dubai vize başvurularında genelde tek tür vize verildiği söylenebilir. Dubai’ye turistik, ticari, aile ziyareti, konferans, fuar katılımı amaçla yapacağınız seyahatler için alacağınız vizenin tip turistik vize olacaktır.

Dubai turistik e vizesinin en yaygın olanı geçerliliği vize onaylandığı gün itibari ile başlayan ve 58 gün içerisinde ülkeye giriş hakkı tanıyan vizedir. Birleşik Arap Emirlikleri’ne bu vize ile 58 gün içerisinde giriş yaptıktan sonra 29 gün kalış hakkına sahip olursunuz. Dubai seyahatlerinizde 29 günün sonunda ülke topraklarından çıkılması zorunludur.

 

48 SAATLİK TRANSİT
96 SAATLİK TRANSİT
30 GÜNLÜK KISA DÖNEM TEK GİRİŞLİ
ÇOK GİRİŞLİ CRUISE
14 GÜNLÜK SERVICE
30 GÜNLÜK KISA DÖNEM ÇOK GİRİŞLİ
90 GÜNLÜK UZUN DÖNEM TEK GİRİŞLİ
90 GÜNLÜK UZUN DÖNEM ÇOK GİRİŞLİ

 

Dubai vize ücretleri

Dubai e vize başvurularında talep ettiğiniz vize süresine göre Dubai vize işlem ücretleri farklılık gösterir. Talep edeceğiniz vize türüne göre temsilcilerimiz sizleri Dubai vize işlem ücretlerine dair e posta yoluyla bilgilendireceklerdir.

 

Dubai vize başvurularında dikkat edilmesi gerekenler:

– Dubai’ye giriş yapmadan önce Dubai sınır polislerine vize onay sayfanızı göstermek zorundasınız. Dubai’ye seyahatleriniz sırasında elektronik vizenizin çıktısını yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

-Daha önce Dubai’ye seyahat edip ülkedeki kalış hakkını aşan kişilerin vize başvuruları reddedilebilir.

-Dubai vize başvurularında vize danışmanlık hizmeti aldığınız yetkili acente sizden imzalı teminat yazısı isteyebilir. Dubai vizesiyle ülkedeki kalış koşullarını aşmanız durumunda vize işlemlerinizi tamamlayan acente yüklü para cezaları alabilir.

– Dubai’ye ticari amaçlı sık seyahat eden iş insanlarının seyahat planlarına göre çok girişli vize başvurusunda bulunmalarını tavsiye ederiz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir