Cezayir Vizesi

Cezayir Vize İşlemleri

Cezayir’e seyahat etmek isteyen umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri Cezayir vizesi uygulamasına tabidirler. Diplomatik (kırmızı), hizmet (gri) ve hususi (yeşil) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise Cezayir’e seyahatlerinde en fazla 90 güne kadar kalışlar için vizeden muaftır.

Cezayir’e Kapı Vizesi Var Mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Cezayir seyahatlerinde kapı vizesi uygulaması yoktur. Cezayir seyahatiniz için Türkiye’deki Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu ve Cezayir Ankara Büyükelçiliği’nin vize onayı vermesi gerekir. Sınır girişlerinde kapıda Cezayir vizesi alamazsınız.

Cezayir vize başvurumu hangi illerden yapabilirim?

Cezayir’e seyahat planı bulunan bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız başvurularını Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu veya Cezayir Ankara Büyükelçiliği üzerinden gerçekleştirebilirler. İki kentimiz dışında herhangi bir şehrimizden Cezayir vize işlemleri yürütülmemektedir. Konsolosluk veya elçilikten yapılan vize başvurularında herhangi bir randevu alınması gerekmez. Cezayir vize işlemlerinizi sizin adınıza yürütmek için güvenilir bir vize şirketinden danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

Cezayir Vizesi Almak Zor Mu?

Cezayir vizesi almak için istenen evrakların az ve kolay temin edilebilir olması Cezayir vizesi almayı kolaylaştırmaktadır. Cezayir Konsolosluğu tarafından birkaç belgeyi vize başvurusu sırasında sunabilen kişiler Cezayir vizesini kolay biçimde alma olanağına sahip olabilir. Cezayir vize başvurunuzun gidiş amacınıza uygun vize türü tercih edilerek yapılması, başvuru evraklarınızın eksiksiz beyan edilmesi ve geçerli pasaport bilgilerinizin doğru biçimde sunulması durumunda Cezayir vizesi almakta zorlanmayacaksınız. Ancak Cezayir sınır kapısında sorun yaşamamak adına Cezayir vize başvurusu konusunda vize danışmanlık hizmeti almanız yararınıza olacaktır. Cezayir’deki turizm acentesinden satın alınmış tur sözleşmesi ve otel konfirmasyon belgesini Cezayir vizesi danışmanlık hizmeti alıyorsanız acentenizden veya Cezayir’de irtibatta olduğunuz otelden temin edebilirsiniz. Cezayir ticari vizesi almak için gerekli olan Cezayir Belediye onaylı davetiyenin teminini de Cezayir vize acentesinden evraksız Cezayir vize başvuru hizmeti alarak sağlayabilirsiniz.

Cezayir vize başvuru danışmanlık hizmeti almanız durumunda vize prosedürüyle ilgili bazı katılıkları kolay biçimde aşıp ihtiyacınız olan kolay Cezayir vizesine zahmetsiz biçimde kavuşabilirsiniz.

Cezayir vize başvurusu nasıl yapılır?

Cezayir vize başvuruları Cezayir Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Cezayir vize başvurunuzu herhangi bir vize danışmanlık hizmeti almadan şahsi olarak yapmak isterseniz Cezayir vize randevusu ve başvuruya dair diğer detayların eksiksiz biçimde tamamlanması gerekmektedir.

Cezayir vize işlemlerinizi alanında deneyimli ve Cezayir vize başvuru prosedürlerine hakim bir vize danışmanlık şirketi aracılığıyla başvuruya şahsen gitmeden gerçekleştirmeniz yararınıza olacaktır. Cezayir vizesi danışmanlık hizmeti almanız işlemlerinizin hızlı ve sorunsuz ilerlemesini sağlayabilir. Yapmanız gereken Cezayir vizesi için gerekli evrakları vize acentesine kargo, kurye, üçüncü bir kişi aracılığıyla veya elden teslim etmektir.

Cezayir Vizesi Nasıl Alınır?

Cezayir vizesi almak için başvuru adımları dikkatle takip edilmelidir. Cezayir için vize almanın iki yolu vardır.

1-Cezayir Konsolosluğu’na şahsen başvuru yaparak evraklarınızı teslim etmek

2-Cezayir vize başvuru danışmanlık hizmeti alarak alanında deneyimli bir vize acentesiyle Cezayir vizesi almak

Cezayir vizesi almak isteyen başvuru sahiplerinin izlemesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir.

-Cezayir vizesi için gerekli evrakları gidiş amacınıza ve seçim olduğunuz vize türüne göre hazırlayın.

-Cezayir vize başvuru formunu doldurup yazdırın

-Cezayir Konsolosluğu’na evraklarınızı teslim etmek için hazır bulunun

–Pasaportunuzun durumunu takip edin ve başvuru fişinizle pasaportunuzu teslim alın.

Cezayir vizesi için istenen evrakların az ve kolay temin edilebilir olması Cezayir vizesi almayı kolaylaştırmaktadır.

Cezayir vizesi almak için vize danışmanlık hizmeti talep etmeniz yararınıza olacaktır. Cezayir vize başvuru danışmanlık hizmeti almanız durumunda vize prosedürüyle ilgili bazı katılıkları kolay biçimde aşıp ihtiyacınız olan kolay Cezayir vizesine zahmetsiz biçimde kavuşabilirsiniz.

Cezayir Vize Randevusu

Cezayir vize işlemlerinde randevu prosedürü işletmek zorunlu değildir. Cezayir vize başvuru evraklarınızı herhangi bir randevu oluşturmadan Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu veya Cezayir Ankara Büyükelçiliği’ne teslim edebilirsiniz.

Cezayir vize başvurularında bazı dönemlerde kısıtlamalara gidilebilmektedir. Günlük başvuru kotalarında sınırlamalara gidilmesi durumunda Cezayir vize başvurunuzu yapmak mümkün olamayabilir.

Cezayir vizesi için parmak izi gerekir mi?

Cezayir vizesi almak isteyen başvuru sahiplerinden biometrik parmak izi verilerini beyan etmeleri talep edilmemektedir. Bu nedenle Cezayir vize başvurusuna şahsen katılmanız gerekmeden servis hizmeti alarak Cezayir vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Cezayir’e vize almak için gerekli evraklar

Cezayir’e turistik, ticari, aile ziyareti amacıyla gerçekleştirilmesi planlanan seyahatleriniz için gidiş amacınıza uygun bir başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Cezayir vizesi başvuru sahiplerinin çoğunlukla merak ettiği şey Cezayir Konsolosluğu’nun Schengen vize başvurularında olduğu gibi başvuru sahibinin çalışma ve düzenli gelir durumunu ispat eden evrakların sunulup sunulmayacağıdır. Cezayir vize başvurularında şahsi banka hesap özetleri, maaş bordroları veya hizmet dökümü vb. belgeler başvuru sırasında sunulmaz.

Cezayir Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

-Cezayir turistik vize başvurularında dikkat edilmesi gereken kritik noktaları ve başvuru kategorisine göre ibraz edilmesi gereken belgelerin listesini aşağıda detaylı olarak dikkatinize sunmak isteriz.

Pasaport: 10 yıl içerisinde çıkartılmış, vize basım işlem yapılabilmesi için karşılıklı en az iki boş sayfası ve 6 ay geçerliliği olmalıdır.

-Cezayir vizesi başvuru formu (Cezayir vize başvuru formunuz dikkatli ve eksiksiz olarak doldurulmuş, ıslak imzalı olmalıdır. İngilizce olarak doldurulması ve 2 nüsha olarak hazırlanması gereken formda seyahat amacı, talep edilen giriş sayısı ve ülkeye giriş tarihleri eksiksiz şekilde belirtilmelidir)

-Cezayir vize başvuru formu için tıklayınız

-2 adet biometrik yeni çekilmiş fotoğraf – ( 3.5 x 4.5 cm ölçülerinde beyaz fon üzerine)

-Dilekçe (Cezayir Konsolosluğu’na hitaben İngilizce olarak yazılacak vize talep dilekçesinde gidecek olan kişinin seyahat amacı ve seyahat tarihleri net bir şekilde yer almalıdır.)

-Davetiye (Cezayir’deki turizm acentesinden satın alınmış tur sözleşmesi sunulmalıdır. Tur sözleşmesinde yer alan otel konfirmasyonu otelin antetli kâğıdına kaşeli ve imzalı olarak hazırlanmalıdır. Bu belgede başvuru sahibinin bilgileri mutlaka yazmalıdır.  İnternet üzerinden yapılan  (booking veya airbnb) otel rezervasyonları Cezayir başvurusu sırasında kabul edilmemektedir.)

Cezayir Ticari Vize Başvurusu için gerekli evraklar

Pasaport (Cezayir ​seyahati dönüşü sonrası en az 6 ay geçerliliği olan ve pasaportun karşılıklı en az 2 boş sayfası bulunmalıdır.

İngilizce Vize Talep Dilekçesi (Şirketin antetli kağıdına Cezayir Konsolosluğu’na hitaben İngilizce yazılmış, kaşeli, ıslak imzalı vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir. Dilekçede, vize başvuru sahibinin meslek ve görev-maaş bilgileri, Cezayir’e gerçekleştirilecek seyahatin tarih aralıkları ve seyahatin masraflarının kim tarafından karşılanacağı net biçimde beyan edilmelidir.

Ticari Davetiye  Cezayir’de davet eden firmadan e mail yoluyla gelecek olan ticari davetiyenin Cezayir şirketinin antetli kağıdına kaşeli ve imzalı olarak hazırlanması gerekir. Cezayir Belediye onayı bulunmayan davetiyeler Cezayir Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir. Vize başvurunuz sırasında belediye onayı bulunmaması nedeniyle başvurunuz kabul edilmeyebilir ve pasaportunuz işleme alınmayabilir.

2 adet biometrik fotoğraf – Cezayir vize başvuru işlemlerinde kullanılacak fotoğrafların; 2 adet, 3.5 x 4.5 cm ölçülerinde olması gerekmektedir.

Şirketin imza sirküleri (Cezayir ticari vize başvurusunda bulunan kişi şirket sahibi veya ortağı ise şirketin imza sirküleri yeterli olur. Ancak şirket çalışanı başvuru yapıyorsa Türkiye’deki şirketle başvuru sahibi arasında yapılmış iş sözleşmesi olmalıdır. Cezayir vize başvuru prosedürleri gereğince iş sözleşmesi istenmektedir.

SGK işe giriş bildirgesi (Kişi şirketin resmi çalışanı ise bu belge beyan edilmelidir)

Evraksız Cezayir vize başvurusu mümkün mü?

Cezayir’e turistik, ticari veya aile ziyareti amacıyla seyahat etmek isteyen ve Cezayir Belediye onaylı davetiye temin edemeyen başvuru sahipleri için diğer bir seçenek ise az evrakla Cezayir vize başvurusu yapmaktır. Cezayir vize başvuru prosedürleri ve şartlarını sağlayamayan başvuru sahiplerinin temsilcilerimizi bilgilendirmeleri gerekmektedir.

Cezayir vizesi kaç günde çıkar?

Cezayir vize işlemleri genelde 5-7 iş günü içerisinde sonuçlanır. Konsolosluğun çalışma ve işyükü yoğunluğuna göre bu işlem süresi daha da kısalabilir. Cezayir Konsolosluğu başvuru sahiplerinden başvuru sonrası ek evrak veya evraklar talep edebilmektedir. Cezayir vize başvurunuzu ek evrak talepleri ve ek değerlendirme sürelerini göz önünde bulundurarak yapmanızı tavsiye ederiz. Cezayir vize başvurularında vize başlangıç tarihleri başvurunun onaylandığı gün konsolosluk birimi tarafından başlatılmaktadır. Bu nedenle seyahat planlarınızı yaparken bu durumu dikkate almanızı önemle belirtmek isteriz.

Cezayir Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.