Benin Vizesi

Benin Vizesi İşlemleri

Afrika ülkesi Benin ya da resmi adıyla Benin Cumhuriyeti’ne seyahat planı bulunan vatandaşlarımız vize uygulamalarına tabidirler. Benin’e seyahat edecek umuma mahsus, hususi ve hizmet pasaportu sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Benin vizesi almak durumundadırlar. Diplomatik Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 güne kadarki kalışları için vizeden muaftır.

Benin kapı vizesi var mı?

Benin’e turistik, ticari ve aile, akraba, arkadaş ziyareti amacıyla yapacağınız seyahatlerde ülkeye giriş izni tanıyan Benin vizesini sınır kapılarında alma şansınız yoktur. Bu nedenle Benin vize işlemlerinizi seyahatinizden önce Türkiye’den yürütmeni gerekir. Benin’e seyahatlerde salgın ve bulaşıcı hastalık riskine karşı sarı humma aşı belgenizi yanınızda bulundurmanız ve sınır kapısında göstermeniz zorunludur.

Benin vizesi nasıl alınır?

Benin’e kısa süreli turistik, ticari ve aile, akraba, arkadaş ziyareti amaçlı yapacağınız seyahatleriniz için öncelikle seyahat amacınızı ve vize kategorisini belirlemelisiniz. Benin vize başvurunuz öncesinde gidiş amacınıza uygun bir vize kategorisi belirlemeniz Benin vize işlemlerinizin sağlıklı ilerlemesine yardımcı olacaktır. Benin Cumhuriyeti’nin Türkiye’deki politik temsilciliği Benin Ankara Büyükelçiliği’dir. Ancak Benin vize işlemleriniz için elçiliğe şahsen gitmenize gerek yoktur. Benin vizesi mevcut pasaportunuza basılmaz ve e vize şeklindedir.

Benin vize başvurumu nasıl yapabilirim?

Benin vize başvuruları Benin Ankara Büyükelçiliği’ne direk yapılamamaktadır. Benin vize başvuruları için Benin E Vize sistemi üzerinden tüm başvurular alınmakta ve sonuçlandırılmaktadır. Şirketimiz Benin vize işlemlerinizi sizler adına yürütme ve sonuçlandırma yetkisine sahiptir.

Benin E vize başvurusu

Benin E Vizesi almak için yapacağınız vize başvurunuz sırasında evrakların tarafımıza mail yoluyla iletilmesi yeterli olacaktır. Ödeme dekontuyla beraber Benin e vize başvurunuz için temin edilmesi gereken evrakları iletmeniz durumunda Benin vize işlemleriniz başlatılır.

Benin turistik-ticari-aile ziyareti vize başvuru evrakları:

-Pasaport (Planlanan seyahatin dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olmalıdır. Pasaportun fotoğraflı kısmının scan edilmiş hali iletilmelidir.)

-Ticari davetiye (Ticari vize başvuruları için Benin’deki şirketten alınmış davet yazısı)

-Nüfus cüzdan fotokopisi (Mail yoluyla iletilmesi yeterlidir)

-Biometrik fotoğraf (Yüksek çözünürlüklü halinin mail yoluyla iletilmesi yeterlidir)

-Benin vize bilgi formu (Mail adresi, telefon numarası, ikamet adresi ve diğer şahsi bilgiler)

-Benin’de konaklanacak yer bilgisi veya otel rezervasyonu

-Uluslararası aşı sertifikası (Sarıhumma aşı kartı fotokopisi)

Benin vizesi kaç günde çıkar?

Benin E vize başvuruları ve e vize onayları ortalama olarak 3 ila 7 gün arasında sonuçlanmaktadır. Benin vize başvurularınızı seyahat tarihinden 90 gün öncesine kadar yapabilirsiniz. Benin vize başvurunuzu planlanan seyahat tarihine en geç 8 gün kala yapmanızı tavsiye ederiz.

Benin vize türleri ve süreleri

Benin vize türleri ve süreleri talep ve ihtiyacınıza göre değişmektedir. Benin vizesi tek giriş 30 gün kalış, çok giriş 30 gün kalış ve çok giriş 90 gün kalış şeklinde verilmektedir.

Benin Ankara Büyükelçiliği

Adres: İlkbahar Mh, Galip Erdem Cd, 608. Sk. No.7 Oran – Çankaya, Ankara

E-posta: ankara.beninembassysa@yahoo.com

Telefon: +90312 490 0815

 Benin İstanbul Fahri Konsolosluğu bilgileri

Adres: Cankurtaran, Keresteci Hakkı Sk. No: 40, 34122 Fatih/İstanbul

Telefon: (0212) 285 66 88

Benin Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.