Slovakya

Değerli ziyaretçimiz, Praxis Visa Solutions Slovakya Vizesi sayfamızda hoşgeldiniz. Praxis Visa Solutions Slovakya vizesi işlemlerinde uzman vize danışmanları yılların deneyimiyle hizmet vermektedir. Slovakya vize işlemleri hakkında bilgileri web sayfalarımızdan öğrenebilirsiniz. Ancak parmak izi verme şartları gibi dönemsel olarak koşulların değişmesini göz önüne alarak güncel ve durumunuza özel bilgi almak için vize danışmanlarımızı aramanızı tavsiye ederiz.

Vize başvurularında başvuru sahibinin durumuna özel koşullar içerebilmektedir. Slovakya vize randevusunda zor durumda kalmamak için evraklarınızın tam ve eksiksiz olması, evrak takibinin doğru yapılmış olması gerekmektedir. Praxis Visa Solutions kişisel statünüze, mesleğinize ve önceki seyahatlerinizdeki vize deneyimlerinize uygun çözümler üretir ve ihtiyacınız olan Slovakya ticari vizesini, Slovakya turistik vizesini veya Slovakya aile ve arkadaş ziyareti vizesini kolayca almanızı sağlar.

Slovakya vize ücreti nedir, Slovakya vizesi için gerekli evraklar 2019, Slovakya vizesi başvuru formu, Slovakya vizesi için hesapta ne kadar para olmalı, Slovakya vizesi İzmir başvurusu nasıl yapılır, Slovakya vizesi kaç günde çıkar gibi vize işlemlerine dair bütün sorularınızın yanıtlarını site sayfalarımızda bulacaksınız. Slovakya vizesi nasıl alınır diyorsanız Praxis Visa Solutions doğru adrestir.

Slovakya vize işlemleri Slovakya Konsolosluğu yetkisi dahilinde dönemsel olarak şartlara göre güncellenir ve koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Daha önceden yapmış olduğunuz başvurulardaki şartlar ve belgeler değişmiş olabilir. Bürokratik konularla kafanızı karıştırmak yerine vize danışmanlarımızı arayarak doğru bilgilerle işlemlerinizi yapmanızı tavsiye ederiz. Bu bağlamda Slovakya vizesi başvurusu hakkında detaylı bilgileri, gerekli evrakları, randevu prosedürüne dair şartları, Praxis Visa Solutions’a ulaşarak öğrenebilir, hızla başvuru yapabilirsiniz.

Slovakya vizesi için gerekli evraklar başvuru sahiplerinin durumuna (çalışan, emekli, öğrenci ev hanımı vb.) ve başvurunun yapılacak olduğu vize türüne göre değişmektedir. Slovakya vize ücreti 2019 yılı itibariyle, vizenin ne kadar süre ile talep edildiğine göre değişiklik gösterebilmektedir. Slovakya vizesi başvurusunda vize başvuru formunun doldurulması ve Schengen vize prosedürleri doğrultusunda başvurunun yapılması şansa bırakmaması gereken faktörlerdir.

Vize danışmanlık sektöründe müşteri deneyimlerinin gösterdiği doğrultuda vizyon geliştirmiş olan Praxis Visa Solutions doğru başvuru stratejisi ile işlemlerinizi kolayca sonuçlandırmanızı sağlayacaktır. Evrak ve sürecin tam zamanlı takibi ile vizenizi Slovakya Konsolosluğunun belirlediği vize çıkış süresi doğrultusunda alabileceksiniz.

Slovakya Turistik Vize Gerekli Evraklar

Şirket Çalışanları

 1. Pasaport (Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli)
 2. Otel ve Uçak bileti rezervasyonları (lütfen vize başvuru işlemleriniz sonuçlanmadan satın alma yapmayınız !)
 3. 2 adet biometrik YENİ fotoğraf (35×45 ölçülerinde, arka fonu beyaz)
 4. Kimlik fotokopisi
 5. Şirket yazısı (Şirketin antetli kağıdına yazılmış belgede; şirkette izinli olunan tarihler belirtilmeli belge orjinal, kaşe ve ıslak imzalı olacak şekilde temin edilmelidir.)
 6. SGK işe giriş bildirgesi (İş yerinizden temin edilmelidir.)
 7. 4A hizmet dökümü (SGK kurumlarından veya e devlet şifrenizle ilgili web sitesinden BARKODLU şekilde temin edebilirsiniz.)
 8. Maaş bordrolarınız (Son 3 aya ait, ıslak imza ve kaşeli temin ediniz)
 9. Banka hesap özeti (Son 3 aylık, en az 5.000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte / belge ıslak kaşeli olmalıdır)

Şirket Sahipleri

 1. Pasaport – eski pasaport (Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli)
 2. Şirket yazısı (Şirketin antetli kağıdına Konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçede seyahat tarihlerinizi ve amacınızı belirterek kaşeli ve imzalı)
 3. 2 adet biometrik YENİ fotoğraf (35×45 ölçülerinde, arka fonu beyaz)
 4. Kimlik fotokopisi
 5. 4 Adet güncel tarihli şirket evraklarının fotokopileri (faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri)
 6. Şirketin banka hesap dökümü (Son 3 aylık bilgileri içeren belgede en az 5.000 TL bakiye olmalı, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmelidir.)
 7. 4 B hizmet dökümü (SGK kurumlarından veya e devlet şifrenizle ilgili web sitesinden BARKODLU şekilde temin edebilirsiniz.

Devlet Memurları

 1. Pasaport (Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli)
 2. 2 adet biometrik YENİ fotoğraf (35×45 ölçülerinde, arka fonu beyaz)
 3. Kimlik fotokopisi
 4. Çalışma belgesi (mühür ve ıslak imzalı belge)
 5. Resmi izin belgesi (mühür ve ıslak imzalı belge)
 6. Görev kimlik kartı fotokopisi (ön ve arka yüz)
 7. Maaş bordrosu (Son 3 aylık, ıslak imza ve kaşeli orijinal belge)
 8. Banka hesap özeti (Son 3 aylık, en az 5.000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte orjinal olarak temin edilmelidir.)

Emekliler

 1. Vize Takip formu
 2. Pasaport (Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli)
 3. Vize talep dilekçesi (Emekli kişi Konsolosluğa hitaben yazacağı dilekçede seyahatinin tarihlerini ve amacını belirtmeli belgeyi ıslak imzalı)
 4. 2 adet YENİ biometrik fotoğraf (35×45 ölçülerinde, arka fonu beyaz)
 5. Banka hesap özeti (Minimum 5.000 TL bakiyesi olan hesap dökümü bankadan kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile birlikte orjinal belge olarak temin edilmelidir.)
 6. Emekli maaş dökümü (Emekli maaş dökümü son 3 aylık kaşeli, ıslak imzalı ve imza sirküleri ile birlikte.)
 7. Emeklilik belgesi (SGK kurumlarından veya e-devlet şifrenizle ilgili web site üzerinden temin edebilirsiniz.)
 8. Kimlik fotokopisi

Ev Hanımları

 1. Pasaport (Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli)
 2. 2 adet biometrik YENİ fotoğraf (35×45 ölçülerinde, arka fonu beyaz)
 3. Kimlik fotokopisi
 4. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Aile ve adres bilgilerini içeren, orijinal belge)
 5. Şahsi banka hesap dökümü (Son 3 aylık en az 5.000 TL bakiyeli, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleriyle)
 6. Sponsor olacak kişiden mesleki duruma göre istenen tüm belgeler.

Öğrenciler

 1. Pasaport (Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli)
 2. Öğrenci belgesi (Güncel tarihli belge mühür ve ıslak imzalı olacak şekilde temin edilmelidir.)
 3. 2 adet biometrik YENİ fotoğraf (35×45 ölçülerinde, arka fonu beyaz)
 4. Kimlik fotokopisi
 5. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Aile ve adres bilgilerini içeren)
 6. Muafakatname (Kişi 18 yaşından küçük olması halinde, anne ve baba tarafından imzalanmış noter onaylı orjinal belge)
 7. Otel ve Uçak bileti rezervasyonu (lütfen vize başvuru işlemleriniz sonuçlanmadan satın alma işlemi yapmayınız!)
 8. Sponsor olacak kişiden mesleki duruma göre istenen tüm belgeler.

Vize nereden alınır?

1.Konsolosluklar 2.Büyükelçilikler 3.Konsoloslukların akredite ettiği kurumlardan vize alınmaktadır. Aracı kurumlar ve yetkili acenteler başvuru sahibinin işlemlerini kolaylaştıran kurumlardır ve vize sonucunu belirlemek gibi yetkileri yoktur. Praxis Visa Solutions vize başvurusunu sizin adınıza bu kurumlara yapar. Randevu alımı, başvuru formu doldurma, online başvuru gibi vize işlemlerinde önemli rol oynayan unsurları başvuru sahibinin koşullarına uygun hale getirir.

Vize Başvurusu için gerekli evraklar nelerdir?


Vize başvuru evrakları ülkeden ülkeye değişmektedir. Bununla birlikte pasaportunuzun süresi ve niteliği büyük önem arzetmektedir ve öncelikli bir faktördür. Vize için gerekli belgeler seyahatin amacına ve pasaport türüne göre değişir. Hususi, umuma mahsus, hizmet ve diplomatik pasaport kategorilerinden hangisine sahipseniz hazırlayacağınız belgeler buna göre şekillenir. Seyahat amacınızı doğru belirlemesi (turistik,aile veya arkadaş ziyareti veya ticari amaçlı seyahat) evrakları şekillendiren bir diğer önemli unsurdur. Evraklar konsolosluklar ve yetkili vize acenteleri tarafından dönemsel olarak güncellenebildiğinden başvuru öncesinden uzman kuruluşlardan bilgi alınması gerekmektedir. Praxis Visa Solutions vize dünyasındaki güncellenmeleri yakından takip ederek başvuru sahibinin durumuna özel işlem yaparak ihtiyaç duyulan vizenin ilgili konsolosluktan alınmasını sağlamaktadır. Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir? Vize başvuru sahibi başvuruyu yetkili aracı kurumlar aracılığı ile yapabilir ancak randevuya şahsen girilmesi gerekmektedir. Eski, yıpranmış ve yırtık sayfaları olan pasaportlarla işlem yapılmamalıdır. Böyle durumlarda vize almış olsanız dahi vizesinin aldığınız ülkeye alınmayabilirsiniz. Pasaportunuzun geçerlilik süresi başvuru tarihinden en az 1 yıl olmalıdır. Vize randevusunda, sunduğunuz belgelerdekinden farklı bilgiler veremezsiniz. Böyle bir tutarsızlık tespit edildiğinde vize reddi alırsınız.

Başvurunun eksiksiz ve tam evraklarla yapılması gerekir.

Gideceğiniz ülkede konaklama bilgilerinizin doğru olması gerekir. Rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Kalacak yer bildiriminde bulunulmayan başvurular kabul edilmez. Seyahatiniz süresinde seyahat ve konaklama olanaklarınızı finansal kayıtlarınızla ispat etmeniz gerekmektedir. Banka hesabınızın son 3 aya ait dökümlerinde yeterli miktarda para bulundurmaya dikkat edin. Evraklarınızı sosyal durumunuza, mesleğinize göre hazırlamanız gerekmektedir.

Schengen vize başvurumu nasıl yapmalıyım?

26 üye ülkeyi kapsayan Schengen alanına seyahat etmek isteyen umumi pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de oturum izni bulunan yabancı ülke vatandaşları Schengen vizesi başvurusunda bulunmak durumundadırlar. Başvuru sahipleri Schengen vize başvurularını konsolosluklar tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acenteleri aracılığıyla yapabilirler. Schengen vize başvurusunda bulunacak yolcularımız başvurulacak vize kategorisi ve mevcut durumlarına uygun evrakları hazırlamalıdırlar. Bu belgelerin eksik veya hatalı olması durumunda vize başvuru sürecinin aksayacağını önemle hatırlatmak isteriz.

Schengen vize başvurumu ne zaman yapabilirim?

Schengen üyesi ülkelerde 6 aylık zaman dilimi içerisinde 90 güne kalış hakkı tanıyan kısa dönem vize başvurularınızı planladığınız seyahat tarihinden en erken 90 gün önce yapabilirsiniz. Seyahat tarihine 90 günden daha fazla süre kalan başvuru sahipleri vize başvurularını Schengen kuralları gereği yapamazlar. Schengen üyesi ülkelere seyahat etmek isteyen başvuru sahiplerinin konsolosluk ve elçiliklerin işlem ve değerlendirme sürelerini, randevu ve çalışma yoğunluğunu gözönünde bulundurarak seyahatlerine en fazla 1 ay kala başvurularını yapmaları tavsiye edilir. Schengen vize başvurunuzu değerlendiren elçilik ve konsolosluklar sizden ek evrak veya mülakat talebinde bulunabilirler. Bu nedenle vize başvurunuzu planlanan seyahat tarihinizden 30 gün gün önce yapmanız faydalı olacaktır.

Yeşil pasaportum var vize almam gerekir mi?

Yeşil pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen üyesi ülkelere yapacakları 6 ayda 90 güne kadar kalış hakkı tanıyan kısa süreli seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Yeşil pasaport sahipleri bu seyahatlerinin bu başvuruları için herhangi bir vize başvurusunda bulunmaları gerekmemektedir.

Başvuru evraklarımı kargo ile gönderebilir miyim?

Başvuru evraklarımı kargo ile gönderebilir miyim?Başvuru evraklarımı kargo ile gönderebilir miyim?Başvuru evraklarımı kargo ile gönderebilir miyim?Başvuru evraklarımı kargo ile gönderebilir miyim?Başvuru evraklarımı kargo ile gönderebilir miyim?Başvuru evraklarımı kargo ile gönderebilir miyim?