Gine

Değerli ziyaretçimiz, Praxis Visa Solutions Gine Vizesi sayfamızda hoş geldiniz. Praxis Visa Solutions vize danışmanlık firması Gine vizesi işlemlerinde yıllara uzanan deneyimi ve uzman danışman kadrosu ile hizmet vermektedir. Gine vize işlemleri hakkında aklınıza gelen her sorunun yanıtını sürekli güncellenen web sayfamızdan öğrenebileceğiniz gibi vize danışmanlarımızı arayarak da detaylı bilgi alabileceksiniz.

Vize başvurusu nasıl yapılır?

Gine vizesi başvurusu, başvuru sahibine özel durumlar içermektedir. Praxis Visa Solutions kişisel durumunuza ve geçmiş vize deneyimlerinize göre çözümler üretir, ihtiyacınız olan Gine Turistik vizesi, Gine ticari vizesi veya Gine aile ve arkadaş ziyareti vizesini zahmetsiz şekilde almanıza destek olur.

Gine vizesi ücreti 2019 yılı itibariyle nedir, Gine vize ücreti ne kadar, Gine vizesi başvurusu nasıl yapılır, Gine vizesi için gerekli evraklar nelerdir, Gine vizesi başvuru formu nasıl doldurulur, Gine vizesi nasıl alınır, Gine vizesi randevusu nasıl alınır gibi Gine vize işlemlerine dair bütün sorularınızın yanıtlarını site sayfalarımızda bulacaksınız. Bununla birlikte bütün bu soruların yanıtları sizin kişisel durumunuza göre değişebileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Başvuru koşulları nelerdir?

Gine vize işlemleri koşullara göre değişiklik gösterebilir ve dönemsel güncellenmektedir. Başvuru şartları değişmiş olabilir, evrak listeleri güncellenmiş olabilir. Gine vizesi almak için ilk kez başvuru yapıyorsanız işlemleri profesyonel bir şekilde yapmanız gerektiğini önemle hatırlatırız. Bu bağlamda Gine vizesi başvuru koşulları hakkında güncel bilgileri Praxis Visa Solutions Gine vizesi departmanını arayarak öğrenebilir, başvurunuzu hızlı bir şekilde başlatabilirsiniz.

Gine vizesi başvurusunda randevu almak ve başvuru formunun doldurulması şansa bırakılamayacak unsurlardır. Gine vizesi için gerekli belgelerde tutarlılık çok önemlidir. Praxis Visa Solutions Gine vize işlemlerinizi hızlandırmanın yanında başvuru sahibine en uygun vize randevu tarihini alarak sürecin yakından takibini de yapar.

Gine vize işlemlerinde pasaportunuzun Gine Konsolosluğunun koyduğu kriterleri karşılaması gerekmektedir. Bu konuda detaylı bilgiyi, başvuru yapmak için aradığınızda temsilcilerimizden alabilirsiniz.

Gerekli evraklar nelerdir?

Gine vizesi için gerekli evraklar kişilerin sosyal durumuna ve başvuru yapılacak olan vize türüne göre değişmektedir. Gine vize ücreti 2019 yılı itibariyle, vizenin ne kadar süre ile talep edildiğine göre değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgiye vize departmanımızı arayarak ulaşabilirsiniz. Karışık vize prosedürlerine karşı Praxis Visa Solutions yanınızda olacaktır.

Gine Turistik Vize Gerekli Evraklar

Şirket Çalışanları

 1. Pasaport (Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli)
 2. Otel ve Uçak bileti rezervasyonları (lütfen vize başvuru işlemleriniz sonuçlanmadan satın alma yapmayınız !)
 3. 2 adet biometrik YENİ fotoğraf (35×45 ölçülerinde, arka fonu beyaz)
 4. Kimlik fotokopisi
 5. Şirket yazısı (Şirketin antetli kağıdına yazılmış belgede; şirkette izinli olunan tarihler belirtilmeli belge orjinal, kaşe ve ıslak imzalı olacak şekilde temin edilmelidir.)
 6. SGK işe giriş bildirgesi (İş yerinizden temin edilmelidir.)
 7. 4A hizmet dökümü (SGK kurumlarından veya e devlet şifrenizle ilgili web sitesinden BARKODLU şekilde temin edebilirsiniz.)
 8. Maaş bordrolarınız (Son 3 aya ait, ıslak imza ve kaşeli temin ediniz)
 9. Banka hesap özeti (Son 3 aylık, en az 5.000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte / belge ıslak kaşeli olmalıdır)

Şirket Sahipleri

 1. Pasaport – eski pasaport (Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli)
 2. Şirket yazısı (Şirketin antetli kağıdına Konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçede seyahat tarihlerinizi ve amacınızı belirterek kaşeli ve imzalı)
 3. 2 adet biometrik YENİ fotoğraf (35×45 ölçülerinde, arka fonu beyaz)
 4. Kimlik fotokopisi
 5. 4 Adet güncel tarihli şirket evraklarının fotokopileri (faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri)
 6. Şirketin banka hesap dökümü (Son 3 aylık bilgileri içeren belgede en az 5.000 TL bakiye olmalı, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmelidir.)
 7. 4 B hizmet dökümü (SGK kurumlarından veya e devlet şifrenizle ilgili web sitesinden BARKODLU şekilde temin edebilirsiniz.

Devlet Memurları

 1. Pasaport (Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli)
 2. 2 adet biometrik YENİ fotoğraf (35×45 ölçülerinde, arka fonu beyaz)
 3. Kimlik fotokopisi
 4. Çalışma belgesi (mühür ve ıslak imzalı belge)
 5. Resmi izin belgesi (mühür ve ıslak imzalı belge)
 6. Görev kimlik kartı fotokopisi (ön ve arka yüz)
 7. Maaş bordrosu (Son 3 aylık, ıslak imza ve kaşeli orijinal belge)
 8. Banka hesap özeti (Son 3 aylık, en az 5.000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte orjinal olarak temin edilmelidir.)

Emekliler

 1. Vize Takip formu
 2. Pasaport (Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli)
 3. Vize talep dilekçesi (Emekli kişi Konsolosluğa hitaben yazacağı dilekçede seyahatinin tarihlerini ve amacını belirtmeli belgeyi ıslak imzalı)
 4. 2 adet YENİ biometrik fotoğraf (35×45 ölçülerinde, arka fonu beyaz)
 5. Banka hesap özeti (Minimum 5.000 TL bakiyesi olan hesap dökümü bankadan kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile birlikte orjinal belge olarak temin edilmelidir.)
 6. Emekli maaş dökümü (Emekli maaş dökümü son 3 aylık kaşeli, ıslak imzalı ve imza sirküleri ile birlikte.)
 7. Emeklilik belgesi (SGK kurumlarından veya e-devlet şifrenizle ilgili web site üzerinden temin edebilirsiniz.)
 8. Kimlik fotokopisi

Ev Hanımları

 1. Pasaport (Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli)
 2. 2 adet biometrik YENİ fotoğraf (35×45 ölçülerinde, arka fonu beyaz)
 3. Kimlik fotokopisi
 4. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Aile ve adres bilgilerini içeren, orijinal belge)
 5. Şahsi banka hesap dökümü (Son 3 aylık en az 5.000 TL bakiyeli, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleriyle)
 6. Sponsor olacak kişiden mesleki duruma göre istenen tüm belgeler.

Öğrenciler

 1. Pasaport (Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli)
 2. Öğrenci belgesi (Güncel tarihli belge mühür ve ıslak imzalı olacak şekilde temin edilmelidir.)
 3. 2 adet biometrik YENİ fotoğraf (35×45 ölçülerinde, arka fonu beyaz)
 4. Kimlik fotokopisi
 5. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Aile ve adres bilgilerini içeren)
 6. Muafakatname (Kişi 18 yaşından küçük olması halinde, anne ve baba tarafından imzalanmış noter onaylı orjinal belge)
 7. Otel ve Uçak bileti rezervasyonu (lütfen vize başvuru işlemleriniz sonuçlanmadan satın alma işlemi yapmayınız!)
 8. Sponsor olacak kişiden mesleki duruma göre istenen tüm belgeler.

Vize nereden alınır?

1.Konsolosluklar 2.Büyükelçilikler 3.Konsoloslukların akredite ettiği kurumlardan vize alınmaktadır. Aracı kurumlar ve yetkili acenteler başvuru sahibinin işlemlerini kolaylaştıran kurumlardır ve vize sonucunu belirlemek gibi yetkileri yoktur. Praxis Visa Solutions vize başvurusunu sizin adınıza bu kurumlara yapar. Randevu alımı, başvuru formu doldurma, online başvuru gibi vize işlemlerinde önemli rol oynayan unsurları başvuru sahibinin koşullarına uygun hale getirir.

Vize Başvurusu için gerekli evraklar nelerdir?


Vize başvuru evrakları ülkeden ülkeye değişmektedir. Bununla birlikte pasaportunuzun süresi ve niteliği büyük önem arzetmektedir ve öncelikli bir faktördür. Vize için gerekli belgeler seyahatin amacına ve pasaport türüne göre değişir. Hususi, umuma mahsus, hizmet ve diplomatik pasaport kategorilerinden hangisine sahipseniz hazırlayacağınız belgeler buna göre şekillenir. Seyahat amacınızı doğru belirlemesi (turistik,aile veya arkadaş ziyareti veya ticari amaçlı seyahat) evrakları şekillendiren bir diğer önemli unsurdur. Evraklar konsolosluklar ve yetkili vize acenteleri tarafından dönemsel olarak güncellenebildiğinden başvuru öncesinden uzman kuruluşlardan bilgi alınması gerekmektedir. Praxis Visa Solutions vize dünyasındaki güncellenmeleri yakından takip ederek başvuru sahibinin durumuna özel işlem yaparak ihtiyaç duyulan vizenin ilgili konsolosluktan alınmasını sağlamaktadır. Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir? Vize başvuru sahibi başvuruyu yetkili aracı kurumlar aracılığı ile yapabilir ancak randevuya şahsen girilmesi gerekmektedir. Eski, yıpranmış ve yırtık sayfaları olan pasaportlarla işlem yapılmamalıdır. Böyle durumlarda vize almış olsanız dahi vizesinin aldığınız ülkeye alınmayabilirsiniz. Pasaportunuzun geçerlilik süresi başvuru tarihinden en az 1 yıl olmalıdır. Vize randevusunda, sunduğunuz belgelerdekinden farklı bilgiler veremezsiniz. Böyle bir tutarsızlık tespit edildiğinde vize reddi alırsınız.

Başvurunun eksiksiz ve tam evraklarla yapılması gerekir.

Gideceğiniz ülkede konaklama bilgilerinizin doğru olması gerekir. Rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Kalacak yer bildiriminde bulunulmayan başvurular kabul edilmez. Seyahatiniz süresinde seyahat ve konaklama olanaklarınızı finansal kayıtlarınızla ispat etmeniz gerekmektedir. Banka hesabınızın son 3 aya ait dökümlerinde yeterli miktarda para bulundurmaya dikkat edin. Evraklarınızı sosyal durumunuza, mesleğinize göre hazırlamanız gerekmektedir.

Schengen vize başvurumu nasıl yapmalıyım?

26 üye ülkeyi kapsayan Schengen alanına seyahat etmek isteyen umumi pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de oturum izni bulunan yabancı ülke vatandaşları Schengen vizesi başvurusunda bulunmak durumundadırlar. Başvuru sahipleri Schengen vize başvurularını konsolosluklar tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acenteleri aracılığıyla yapabilirler. Schengen vize başvurusunda bulunacak yolcularımız başvurulacak vize kategorisi ve mevcut durumlarına uygun evrakları hazırlamalıdırlar. Bu belgelerin eksik veya hatalı olması durumunda vize başvuru sürecinin aksayacağını önemle hatırlatmak isteriz.

Schengen vize başvurumu ne zaman yapabilirim?

Schengen üyesi ülkelerde 6 aylık zaman dilimi içerisinde 90 güne kalış hakkı tanıyan kısa dönem vize başvurularınızı planladığınız seyahat tarihinden en erken 90 gün önce yapabilirsiniz. Seyahat tarihine 90 günden daha fazla süre kalan başvuru sahipleri vize başvurularını Schengen kuralları gereği yapamazlar. Schengen üyesi ülkelere seyahat etmek isteyen başvuru sahiplerinin konsolosluk ve elçiliklerin işlem ve değerlendirme sürelerini, randevu ve çalışma yoğunluğunu gözönünde bulundurarak seyahatlerine en fazla 1 ay kala başvurularını yapmaları tavsiye edilir. Schengen vize başvurunuzu değerlendiren elçilik ve konsolosluklar sizden ek evrak veya mülakat talebinde bulunabilirler. Bu nedenle vize başvurunuzu planlanan seyahat tarihinizden 30 gün gün önce yapmanız faydalı olacaktır.

Yeşil pasaportum var vize almam gerekir mi?

Yeşil pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen üyesi ülkelere yapacakları 6 ayda 90 güne kadar kalış hakkı tanıyan kısa süreli seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Yeşil pasaport sahipleri bu seyahatlerinin bu başvuruları için herhangi bir vize başvurusunda bulunmaları gerekmemektedir.

Başvuru evraklarımı kargo ile gönderebilir miyim?

Başvuru evraklarımı kargo ile gönderebilir miyim?Başvuru evraklarımı kargo ile gönderebilir miyim?Başvuru evraklarımı kargo ile gönderebilir miyim?Başvuru evraklarımı kargo ile gönderebilir miyim?Başvuru evraklarımı kargo ile gönderebilir miyim?Başvuru evraklarımı kargo ile gönderebilir miyim?

Praxis Visa Solutions


İSTANBUL

 • +90(212) 291 00 01

 • istanbul@pvs.com.tr

ANKARA

 • +90(850) 241 06 95

 • ankara@pvs.com.tr