Kamboçya Vizesi

Kamboçya Vizesi İşlemleri

Kamboçya’ya turistik, ticari, aile ziyareti amacıyla seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız Kamboçya vizesi uygulamalarına tabidirler.

Kamboçya’ya vize var mı?

Kamboçya’ya seyahat etmek isteyen umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri vizeye tabidir.

30 gün geçerli turistik amaçlı vizeler, Kamboçya’nın ülkemizdeki Kamboçya İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun yanı sıra, sınır kapılarında veya e vize olarak da verilmektedir. Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahibi vatandaşlarımız 180 gün içinde 30 günü aşmamak şartıyla ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Kamboçya vizesi nasıl alınır?

Kamboçya seyahatlerinizde sınır kapılarındaki vize işlemlerinde yaşanabilecek olası engeller veya sorunlara karşı Kamboçya vize işlemlerinizi Türkiye’den tamamlayıp seyahat etmenizi tavsiye ederiz. Kamboçya vize başvurularında konsolosluk tarafından çok fazla evrak talep edilmemektedir. Şirketimiz, Kamboçya vize başvurularınızı şahsen gelmeden konsolosluk üzerinden yürütme yetkisine sahiptir.

Kamboçya vize başvuru evrakları nelerdir?

Kamboçya’ya turistik, ticari, aile ziyareti amaçlı seyahatleriniz için gerekli olan evraklar şöyledir:

Kamboçya vize başvuru formu (Bilgisayar ortamında İngilizce büyük karakterlerle doldurularak ıslak imzalı olarak sunulmalıdır. )

Gidiş dönüş otel uçak rezervasyonu

Kimlik fotokopisi

2 adet biometrik fotoğraf

Vize talep dilekçesi (İngilizce olarak konsolosluğa hitaben kaleme alınmalıdır. Gidiş amacınız ve seyahat tarihlerinizin belirtildiği dilekçe ıslak imzalı olarak sunulmalıdır)

Kamboçya vizesi kaç günde çıkar?

Kamboçya vize işlemleri konsolosluğun çalışma ve randevu yoğunluğuna bağlı olarak ortalama 4-5 işgünü içerisinde sonuçlanmaktadır. Kamboçya’ya acil seyahatleriniz için Kamboçya Express vize başvuru seçeneğinden yararlanarak 48 saat içerisinde vizenizi alabilirsiniz.

Kamboçya Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.