Fildişi Sahili Vizesi

Fildişi Sahili Vizesi İşlemleri

Fildişi Sahili ya da resmi adı ile Fildişi Sahili Cumhuriyeti, Afrika kıtasının batı kısmında yer alan bir ülkedir. Fildişi Sahili’ne (Ivory Cost) seyahat planı bulunan umuma mahsus (bordo), hizmet (gri), hususi (yeşil) pasaport sahibi vatandaşlarımıza Fildişi Sahili vizesi uygulanır. Diplomatik pasaport sahibi vatandaşlarımız ise 90 güne kadarki kalışları için herhangi bir vize uygulamasına tabi olmadan ülkeye seyahat edebilirler. Fildişi Sahili’ne seyahatlerde salgın ve bulaşıcı hastalık riskine karşı sarı humma aşı belgenizi yanınızda bulundurmanız ve sınır kapısında göstermeniz zorunludur.

Fildişi Sahili kapı vizesi var mı?

Fildişi Sahili’ne turistik, ticari ve aile, akraba, arkadaş ziyareti amacıyla yapacağınız seyahatlerde ülkeye giriş izni tanıyan Fildişi Sahili kapı vizesini sınır kapılarında alma şansınız yoktur. Bu nedenle Fildişi Sahili vize işlemlerinizi seyahatinizden önce Türkiye’den yapacağınız online başvuru aracılığıyla yürütmeniz gerekir.

Fildişi Sahili vizesi nasıl alınır?

Fildişi Sahili’ne kısa süreli turistik, ticari ve aile, akraba, arkadaş ziyareti amaçlı yapacağınız seyahatleriniz için öncelikle seyahat amacınızı ve vize kategorisini belirlemelisiniz. Fildişi Sahili vize başvurunuz öncesinde gidiş amacınıza uygun bir vize kategorisi belirlemeniz Fildişi Sahili vize işlemlerinizin sağlıklı ilerlemesine yardımcı olacaktır.

Fildişi Sahili vize başvurumu nasıl yapabilirim? 

Fildişi vize başvuru prosedürleri kendine has özellikler taşımaktadır. Fildişi Sahili vize başvurusu konsolosluk veya elçiliğe direk yapılamaz. Fildişi vize başvurunuz seyahatiniz öncesinde gidiş amacınız ve mevcut çalışma durumunuza ilişkin bilgileri online olarak konsolosluğa iletmelisiniz. Online başvuru yapılması Fildişi Sahili seyahatiniz için ülkeye mutlak anlamda giriş izni verileceği veya vize onayı alacağınız anlamına gelmez.

Fildişi Sahili seyahat onayı almanız durumunda ise pasaportunuza vize basımı Abidjan Havalimanı’nda gerçekleşecektir. Online başvuru sonrası başvuru sahiplerine ortalama olarak 48 saat içerisinde ülkeye giriş izni tanıyan barkodlu bir onay belgesi iletilir. Onaylanan Fildişi Sahili vize ön kayıt belgesi onay tarihinden itibaren 3 ay geçerlidir.

Fildişi Sahili Abidjan Havalimanı’na ulaşmanızın ardından biometrik kaydınız yapılır ve pasaportunuza vize basımı yapılır. Fildişi Sahili vize başvuru evraklarınız ve kişisel bilgilerinizi alanında yetkin bir vize danışmanlık şirketine ileterek konsolosluğa şahsen gitmeden Fildişi Sahili vizenizi alabilirsiniz. Şirketimiz Fildişi Sahili vize işlemlerinizi sizler adına yürütme yetkisine sahiptir.

Fildişi Sahili vize başvuru evrakları nelerdir?

Fildişi Sahili vize başvurunuz için gerekli evrakları temin ediniz. Fildişi Sahili turistik, ticari ve ailze ziyareti vize başvurunuz için gerekli evraklar şöyledir:

  • Fildişi vize başvuru formu
  • Pasaport
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu
  • Davet mektubu veya otel konaklama rezervasyonu (konfirmeli olmalıdır)
  • Uluslararası aşı sertifikası (Sarı humma aşı kartı): Ülkedeki salgın hastalık tehlikesi nedeniyle Fildişi Sahili vize başvurularında seyahatinizden en az 10 gün önce sarı humma aşısı yaptırmanız gerekir.
Abidjan Havalimanı’nda yapılacak vize basımı için yanınızda bulundurmanız gereken evraklar şöyledir:

1) Konsolosluk harcını ispat ödendi makbuzu
2) DST’nin onaylanması (vize öncesi veya izinli arazi)
3) En az 6 ay geçerli olan pasaport
4) Uluslararası aşı sertifikası (Sarı humma aşı kartı): Ülkedeki salgın hastalık tehlikesi nedeniyle Fildişi Sahili vize başvurularında seyahatinizden en az 10 gün önce sarı humma aşısı yaptırmanız gerekir.

Fildişi Sahili vizesi kaç günde çıkar?

Fildişi Sahili vize işlemlerinin iki aşamaları olarak yürütülmesi nedeniyle vize başvuru işlemlerinizi seyahat tarihinizden en geç bir hafta başlatmanızı tavsiye ederiz.

Fildişi Sahili vize başvurusunun ilk ayağı olan ön kayıt başvuru süreci ortalama olarak 48 saat ila 72 saat içerisinde sonuçlanmaktadır. Fildişi Sahili online vize kaydının ardından vize basımı ise Fildişi Sahili Abidjan Havalimanı’na girişiniz sırasında gerçekleşecektir.

Fildişi Sahili Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.