Çad Vizesi

Çad Vizesi İşlemleri

Çad Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen Hizmet (gri), Hususi (yeşil pasaport) ve Umumi (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlara Çad vizesine tabidir. Diplomatik pasaport sahipleri Çad’a 90 güne kadarki kalışlı seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Çad ülke genelinde yabancıların fotoğraf çekmesi konusunda hassasiyet bulunduğunu göz önünde bulundurarak fotoğraf makinesi ve cep telefonu gibi aletlerinize el konulabileceğini aklınızdan çıkarmayınız.

Çad Cumhuriyeti’nin başkenti Encemine’nin dışındaki yerleşim bölgelerine karayoluyla seyahat planı bulunan vatandaşlarımız da güvenlik uygulamaları nedeniyle yerel makamlardan izin almak zorunda kalabilirler.

Çad’a kısa süreli seyahat planı bulunan vatandaşlarımızın seyahatleri öncesinde sarıhumma, tifo, menenjit, hepatit ve çocuk felci aşılarını yaptırmış olmalarını şiddetle tavsiye ederiz.

Çad vize başvuruları ülkemizde yalnızca Çad Ankara Büyükelçiliği’ne yapılabilmekte ve elçilik tarafından sadece ticari vize başvuruları kabul edilmektedir. Çad turistik vize başvurularının elçilik tarafından kabul edilmediğini bir kez daha hatırlatmak isteriz. Çad ticari vize başvurularında Çad Büyükelçiliği eksiksiz hazırlanmış olan evraklarla birlikte başvuru sahiplerini başvuru günü ve saatinde şahsen görmek istemektedir.

Çad ticari vizesi tek giriş (single) ve 30 gün kalış hakkı tanıyan bir vizedir. Bu nedenle Çad vize başvurularınızı seyahat tarihinize yakın günlerde yapmanızda fayda vardır. Çad vize işlemlerinin sonuçlanma süresi ise 7 – 10 iş günüdür.

Seyahat planı yaptığınız Çad Cumhuriyeti’ne ilişkin vize başvuru prosedürlerine ve güncel bilgilere çağrı merkezimizi arayarak e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Çad Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.