Burkina Faso Vizesi

Burkina Faso Vize İşlemleri

Batı Afrika ülkesi olan Burkina Faso, denize kıyısı bulunmayan bir kara ülkesidir Burkina Faso’nun sınır komşularını Mali, Nijer, Benin, Togo, Gana ve Fildişi Sahili oluşturur. Hizmet (gri), Hususi (Yeşil) ve Umumi (Bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız Burkina Faso’ya seyahatlerinde Burkina Faso vizesi uygulamasına tabidirler. Diplomatik (siyah) pasaport sahibi vatandaşlarımız, 180 gün içinde 90 günü aşmayan ziyaretleri için vize prosedürlerinden muaftırlar. Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği’ne yalnızca ticari vize başvurusu yapılmaktadır ve bu nedenle elçilik turistik vize vermemektedir.

Burkina Faso kapı vizesi var mı?

Burkina Faso’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize başvuru prosedürleri 2020 yılı itibariyle yalnızca Türkiye’deki Burkina Faso Büyükelçiliği Elçiliği üzerinden yürütülmekte olup şu an için Burkina Fasokapı vizesi uygulaması bulunmamaktadır. Burkina Faso vizesi pasaporta basılır ve ülkeye bu vize ile ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Burkina Faso için vize nasıl alınır?

Burkina Faso’ya turistik, ticari, aile ziyareti amaçlı gerçekleştireceğiniz seyahatler için vize başvuruları ülkemizde Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği üzerinden yapılabilir. Burkina Faso vize işlemlerinizi pratikleştirmek ve hızlandırmak adına alanında deneyimli bir vize şirketi aracılığıyla başvurunuzu yapabilirsiniz.

Burkina Faso vize başvurusu yapan kişilerin başvuru için büyükelçiliğe şahsen gelmelerine gerek yoktur. Elçilikteki tüm işlemler sizin adınıza Praxis Visa Solutions tarafından yürütülmektedir.

 Burkina Faso ticari vize başvurusu

Burkina Faso vize başvurularında seyahat amacınıza uygun bir başvuru yapmak yararınıza olacaktır. Burkina Faso’ya ticari amaçla seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri Burkina Faso’daki ticari partnerlerinden mail yoluyla ticari ziyaret davetiyesi almalıdır. Burkina Faso şirketinin antetli kağıdına kaşeli ve imzalı olarak hazırlanması gereken ticari davetiyede başvuru sahibinin pasaport bilgileri, davet edilme amacı, seyahat tarih aralıkları belirtilmelidir.

Burkina Faso vizesi kaç günde çıkar?

Burkina Faso vize başvuruları ortalama olarak 4 ila 5 iş günü içerisinde sonuçlandırılır. Elçiliğin ek evrak talebi olması durumunda vize işlem süresi bir miktar daha uzayabilir. Burkina Faso’ya seyahat planlarınızın aksamaması adına vize başvurunuzu seyahatinizden en geç 15 gün önce yapmanızı tavsiye ederiz.

Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği

Adres: İlkbahar Mah. Galip Erdem Cad. 618. Sokak No:23 Çankaya
Ankara

Tel: (0312) 490 71 51

Burkina Faso Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.