Bahreyn Vizesi

Bahreyn vizesi kaç günde çıkar?

Bahreyn e vize başvurusu nasıl yapılır?

Bahreyn e vize başvuru evrakları nelerdir?

Online Bahreyn vize başvurusu

 Bahreyn resmi adıyla Bahreyn Krallığı’na seyahat planı bulunan vatandaşlarımız çeşitli vize uygulamalarına tabidirler. Bu yazımızda sizler için 2024 Bahreyn vize işlemlerine dair konsolosluk işleyişi, Bahreyn vize başvuru evrakları, Bahreyn e vize başvurusu ve Bahreyn vizesi işlemlerinin sonuçlanma sürelerini detaylı olarak dikkatinize sunduk.

Bahreyn vize istiyor mu?

Evet. Bahreyn’e seyahat planı bulunan bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi vatandaşlarımız maksimum 90 güne kadarki kalışları için vize almak zorundadırlar. Yeşil, gri ve diplomatik pasaport sahipleri ise 90 güne kadarki kalışlar için Bahreyn vize uygulamalarından muaftırlar.

Pek çok başvuru sahibinin sıklıkla sorduğu soru Bahreyn’e kapı vizesi olup olmadığıdır. Bahreyn’e kısa süreli seyahatleriniz için kapı vizesi uygulaması mevcut değildir ve sınırda herhangi bir vize işlemi yapılmamaktadır. Bahreyn vizesi elektronik bir vize olup pasaportunuzun üzerine herhangi bir vize sticker’ı yapıştırılmamaktadır. Bahreyn’e seyahat planı bulunan kişilerin barkodlu e vize çıktılarını pasaportlarıyla beraber yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Bahreyn vizesi başvurumu nereye yapmalıyım?

Türkiye’den yapılan Bahreyn vize başvuruları konsolosluğa direk olarak yapılamamaktadır. Bahreyn vize başvuruları hakkında verilecek kararlarda Bahreyn Krallığı Hükümeti’nin iştiraki, Milliyet, Pasaportlar ve İkamet İşleri (NPRA – The Nationality, Passports and Residence Affairs) yetkili ve inisiyatif sahibidir.

Bahreyn vizesi nasıl alınır?

Bahreyn’e kısa süreli turistik, ticari ve aile ziyareti amacıyla gerçekleştirilecek seyahatleriniz için yapacağınız vize başvuruları baştan sona kadar online ortamda tamamlanmaktadır. Bahreyn Krallığı Hükümeti’nin iştiraki, Milliyet, Pasaportlar ve İkamet İşleri (NPRA – The Nationality, Passports and Residence Affairs) üzerinden tamamlanması gereken vize başvurularında başvuru prosedürlerine dikkat edilmelidir. Bahreyn e vize başvuru formunun seyahat amacınıza uygun vize türüne uygun olarak olarak doldurulması ve Bahreyn e vize başvuru evraklarının buna paralel hazırlanması oldukça önemlidir.

Bahreyn elektronik (E) Vize başvurusu

Bahreyn’e kısa süreli turistik, ticari, konferans ve aile ziyareti amacıyla gerçekleştirilecek seyahatleriniz için vize başvurunuzu Bahreyn İstanbul Başkonsolosluğu veya Bahreyn Ankara Büyükelçiliği’ne direk olarak yapamazsınız.

Bahreyn vizesi almak için izlenmesi gereken Bahreyn elektronik online vize başvuru prosedürleri hayli kolay ve basittir. Bahreyn e vize başvurularındaki en büyük kolaylık vize başvuru için herhangi bir başvuru merkezine gitmek zorunda olmayıp tüm işlemlerin online olarak gerçekleştirilebilmesidir.

Bahreyn e vizesi pasaportunuza basılmaz ve Bahreyn İçişleri Bakanlığı’nın onayı sonrası başvuru sahiplerine pdf formatında gönderilir.

Bahreyn e vize başvurularının sabit bir sonuçlanma süresi bulunmamaktadır. Bahreyn vize başvurularının Türkiye’deki herhangi bir Bahreyn diplomatik misyonu veya başvuru merkezi üzerinden yapılmaması nedeniyle vize başvuru sonuçlanma süreleri ne yazık ki belli değildir.

Bahreyn’e acil seyahat planı bulunan başvuru sahiplerinin vize başvuru sonuçlanma sürelerini dikkat almalıdırlar. Bu durumu dikkate alarak seyahat planlarınızı ve vize başvurunuzu seyahatinizden en geç 15 gün önce yapmanızı tavsiye ederiz.

Bahreyn e vize başvuru evrakları

Bahreyn e vize başvurularında talep edilen evrakları Bahreyn online vize e vize sistemine pdf formatında yüklemeniz gerekmektedir.

Bahreyn e vize başvuru evrakları:

  1. En az 6 ay geçerliliği olan pasaportunuzun fotoğraflı kısmının renkli scan edilmiş hali
  2. Yabancı pasaport sahipleri için ikamet veya çalışma izninin renkli scan edilmiş hali
  3. Varsa gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu
  4. Bahreyn vize ödemesi dekontu

Bahreyn Vizesi hakkında her şeyi bize sorun!

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.